KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14962025

nr 1496 2025

Gunnar Nordström

(f. 1921), Sverige

Oljemålning, Riddarholmen från Södermalm. Signerad, daterad 1991. Olja på duk, 64x80 cm, oramad

Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 17 oktober 2022
kl 18:09:43

16/10 12:12:06 1      1.000 kr
17/10 09:35:42 2      Vinnande bud

Gunnar Nordström

Läs mer om Gunnar Nordström